FT-journalist Robin Wigglesworth er en av relativt få optimister i dagens obligasjonsmarked. Ikke så rart når han sett hvordan markedet har klart seg gjennom krise etter krise siden 1100-tallet.

En overføring av 115 millioner kroner fra et selskap i Sveits fikk investor Runar Vatne til å reagere.

Madeleine Bjørnestad Røed skal hente friske penger til investeringsappen sin ved hjelp av Republic Europe. – Alle som vil håne meg, er middelaldrende menn, sier hun om kritikken hun har fått de siste årene.

Oljeprisen styrer mot tredje uke på rad med oppgang. Kronen er blant årets sterkeste valutaer og prisen for olje om et halvt år snuser på 100 dollar.

Erik Frydendal (53) gjorde aksjonærene søkkrike. Så fikk han sparken av sin tidligere venn, Morten Astrup.

Den svenske bilprodusenten tapte over fem mrd. svenske kroner på driften i tredje kvartal.

Børslokomotivet blir straffet på børs etter å ha levert resultater som var svakere enn forhåndsestimatene.

Det tidligere tørrlastrederiet 2020 Bulkers skal drive med ankerhåndteringsskip og får en ny sjef.

Forsikringsgiganten kan vise til nok et kvartal med bunnsolid lønnsomhet takket være prisøkninger og «gunstige markedsforhold». Samtidig bokføres en kostnad på 100 mill. etter storbrannen i sommer.

Hovedmotoren i den norske pantegiganten leverer i tredje kvartal og får klekkelig betalt i aksjemarkedet.

Hydro leverte svakere enn ventet. Danske Bank peker på skuffende metallresultater og frykter fortsatt høye gasskostnader i Brasil.

Frykten for at KI-festen har kostet mer enn den smaker, sprer seg i Asia. Minnekjempen SK Hynix trekker den planlagte USA-noteringen av datterselskapet Solidigm, mens Seoul-børsen skled inn i et bear-marked.

Jokubas forsøkte å varsle om arbeidsforholdene. Lutz forsøkte å få ferie. Det endte med at de begge ble oppsagt av underleverandøren til Røkkes KI-gigant Nscale.

Med oljeprisen på 114 dollar fatet og under to uker til mellomvalget forbereder USA og Israel nye storangrep mot Iran. Teheran svarer med trusler om å lamme Golfens oljeraffinerier og globale internettkabler.

– Uriktige, overdrevne eller villedende påstander er alltid ulovlig, sier inspektør Ole Benny Østby i Direktoratet for medisinske produkter.

– De siste årene har vi hatt en lønnsvekst på fire-fem prosent. Det er ikke forenelig med inflasjonsmålet på to prosent over tid.

John Martin Nilsen tror USA kommer til å dundre videre og blir «perpleks» over KI-skepsisen til enkelte konkurrenter. Nå satser han på aksjene som har havnet i skyggen av de amerikanske teknologigigantene.

Det er vanskelig å bli helt klok på hva formuleringene om olje og gass i EUs nye Arktis-strategi faktisk innebærer. Kommisjonens anonyme representanter svarer ikke om mulig forbud.

Rentemarginen har økt jevnt de siste 20 årene. Forklaringen kan være både svak konkurranse og at vi betaler en pris for finansiell stabilitet.

Mange av oss mener at likestilling er rett og rettferdig. Da trengs det Ap pleide å like: seriøs evaluering, kunnskapsbaserte initiativ og tiltak. I stedet får vi planløshet, klatting og kutt.

Selskaper som er utelukket av Oljefondet, arbeider aktivt for å forstå hva de må endre for å kunne bli tatt inn igjen. Da er eksklusjon neppe betydningsløst.

Hvis vi ikke skal bli verdens største industrimuseum, må vi tilføre markedet mye kraft i tiden som kommer.

Nye regler og rettspraksis går i samme retning, det blir stadig vanskeligere og dyrere å være arbeidsgiver.

Analysene i TBU-rapportene synes ikke å forholde seg til at Norges Bank setter renten ut fra inflasjonsmålet.

Torsdag fikk retten se hvor millionene som Vågshavn-investorene betalte inn ble av.

I Gaula og Orkla, to av Norges største og viktigste lakseelver, er sykdom nå i ferd med å ta livet av all villaksen. Det kan bety stengte elver i flere år fremover.

Søknaden fra International Peace Institute (IPI) ble sablet ned internt i UD. Likevel fortsatte støtten.

Med sine rundt 2000 leiligheter er Barbican det største vernede boligprosjektet i Storbritannia.

Fornyet teknoangst, kombinert med høyere oljepris, sendte teknobørsen Nasdaq kraftig ned torsdag kveld. Giganter som Meta, Space X og Nvidia stupte.

Norske kraftselskaper bruker kinesiske droner til å kartlegge strømnettet i detalj. – Da legger du til rette for sabotasje, advarer droneekspert Nils Håheim-Saers, som mener staten har sovet i timen.

Vestlandsparet lager våpen som selges for opptil en halv million kroner.

Mange restauranter velger feil stol, mener Maaemos Esben Holmboe Bang. Nå har han laget sin egen med hjelp fra designeren Andreas Engesvik.

Å bli god fort er en dårlig idé, mener løpeprofil Kristian Ulriksen (39).

Marte Garmann laget fotobok om besteforeldrenes hjem: Jens og Wenche Selmers ikoniske bolig.

Bestefars oppskrift på italiensk ragu var god å ha da stortingsrepresentant Simen Velle skulle begynne å lage maten selv.

Og Stolt Explorer henger langt bak globale indeksfond de siste fem årene. – Gode tall målt mot langsiktig aksjeavkastning, svarer forvalterne.

Protector Forsikring tilfredsstiller investorene, men snart venter viktige triggere: – Det er det store spørsmålet, sier analytiker.

Rundt halvparten av nedbemanningen kommer i Danmark. Norske ansatte blir også berørt.

I Scatecs portefølje er det plenty av land med grønt i flagget, for å si det slik.

Alpine A390 er en artig, sjarmerende bil, men forsvarer ikke prisen.

56 år gamle John Olav Fuglem er utnevnt til generalmajor og ny sjef for Hæren.

En ansatt ved den amerikanske ambassaden i Oslo er dømt for grovt skattesvik i Oslo tingrett.

For å skåne nylig kreftopererte pave Leo fra en helikoptertur har en planlagt reise til den…

Ukraina har fortsatt problemer med det amerikanske Starshield-systemet, opplyser en kilde i landets…

At militær støtte til Ukraina er organisert i det samme programmet som humanitær hjelp, setter…

Klokken 3 natt til søndag stilles klokken tilbake til 2, og sommertiden er over.

Kjerringåsen Alpinsenter i Sarpsborg er tiltalt for uaktsomt drap etter at 18 år gamle Roald Falch…

Rettssaken etter terrorangrepene 22. juli 2011 ble filmet, og opptakene skulle lagres bak lås og…

Bilprodusenten vil kutte ytterligere fem milliarder svenske kroner i kostnader.

Vinden er gratis. Men det blåser ikke alltid når behovet er størst. Reserveløsningene må noen betale…

Aluminiumsprodusenten leverer betydelig sterkere resultat enn for ett år siden.

Israels statsminister Benjamin Netanyahu har gitt hæren i landet ordre om å forberede full…

Forsikringsgiganten Gjensidige fikk en kostnad på rundt 100 millioner kroner som følge av brannen i…

Et Malta-registrert tankskip lastet med 40.000 tonn russisk diesel er nå på vei mot New York, viser…

Regjeringen har nedsatt en arbeidsgruppe som skal forby deres omstridte overnattings-koranskoler. Samtidig har Det Islamske Kultursenter planer om å utvide i rekke byer.

Selv om det egentlig er ulovlig å bygge i strandsonen, skjer det hele tiden.

Volvo Cars har lagt fram en ny spareplan der 2500 ansatte mister jobben.

En mann i 40-årene er bekreftet død etter en brann i en flermannsbolig i Haugesund natt til fredag.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.