Norsk lokomotivførerforbund (NLF) og Vy har siden torsdag meklet hos riksmekleren. Ved 5-tiden fredag morgen var det fortsatt ikke meldt om enighet – og faren for streik er fortsatt til stede.
Om lag 130.000 eldre får fredag ekstra pensjon utbetalt på konto. Utbetalingen inkluderer etterbetaling etter at minstepensjonen ble økt med 8000 kroner i året fra 1. mai.
Tyrkiske myndigheter har stanset handelen i fond forvaltet av sju kapitalforvaltere. Verdiene i 130 fond er beordret realisert, ifølge Financial Times.
Investorene ristet av seg renteuroen torsdag, og sendte de toneangivende indeksene klart opp. Lucid markerte seg blant enkeltaksjene etter en ny avtale om selvkjørende biler i Europa.
En rådgiver for Irans øverste leder skjerper retorikken rundt Hormuzstredet. Kravet kommer samtidig som Donald Trump åpner for at den langvarige krigen kan gå mot slutten.
Det generelle hyttemarkedet er seigt. Det gir norske og utenlandske
rikinger blaffen i – og kjøper for summer som inntil nylig var totalt utenkelige. 9 av de 10 dyreste hyttene noensinne er solgt i løpet av 2025 og 2026.