Teaterchefen har valgt at stoppe, når hans kontrakt udløber til august næste år.

Iran-konflikten eskalerer videre, og truer Saudi-Arabias eksport via Rødehavet.

Staten bør bruke noe av verdiene i Equinor og andre bedrifter til å utløse et nytt industrieventyr på Fensfeltet.

Fredag presenterer Portugals nye landslagssjef troppen mot Norge. Det er knapt et spørsmål om landets største stjerne er…

Minst 26 mennesker er drept og 82 såret i sammenstøt mellom to rivaliserende etniske grupper nær Sør-Sudans grense mot…

USA har godkjent å selge 48 F-35-kampfly til Saudi-Arabia, opplyser det amerikanske utenriksdepartementet.

1. Hvilken dansk forfatter benyttet pseudonymet Isak…

Torsdag registrerte Drivstoffappen dieselpriser på minst 30 kroner per liter ved 650 forskjellige bensinstasjoner i…

Norsk lokomotivførerforbund (NLF) og Vy har siden torsdag meklet hos riksmekleren.

Medietilsynet vil ikke si om de vurderer å kutte pressestøtten til den kontroversielle nettavisen.

Fikk en marerittstart på Europa-eventyret.

Hvis Stoltenberg justerer Norgespris, vil ordningen bli bedre. For nå er det storforbrukerne som kan gni seg i hendene.

Valglokalene lengst øst i Russland har åpnet. Det markerer starten på et tre dager langt valg som president Vladimir…

Selskapet har observert uventede handlinger fra AI-agenter som blant annet skjuler feil og finner opp historiske data.

Levningene til fire av de sju henrettede nordmennene som ble hentet opp av Oslofjorden i april, er…

SVs gruppeleder og innstilte toppkandidat, Omar Samy Gamal, trekker seg fra seg sitt toppkandidatur til 2027-valget.

Sverige vil gjøre én lesemetode obligatorisk og innføre flere kartlegginger blant de aller yngste.

Det er flere gode verk på Høstutstillingen, men juryen kunne gjerne ha hentet frem øksen.

En føderal dommer påla torsdag president Donald Trumps administrasjon å gi minst 30 dagers varsel før eventuelle skritt…

Asia-børsene stiger bredt fredag, samtidig som oljeprisen faller og Japan hever renten til det høyeste nivået på 31 år.

Torsdag registrerte Drivstoffappen dieselpriser på minst 30 kroner per liter ved 650 forskjellige bensinstasjoner i Norge.

Norsk lokomotivførerforbund (NLF) og Vy har siden torsdag meklet hos riksmekleren. Ved 5-tiden fredag morgen var det fortsatt ikke meldt om enighet – og faren for streik er fortsatt til stede.

USA har godkjent å selge 48 F-35-kampfly til Saudi-Arabia, opplyser det amerikanske utenriksdepartementet.

Om lag 130.000 eldre får fredag ekstra pensjon utbetalt på konto. Utbetalingen inkluderer etterbetaling etter at minstepensjonen ble økt med 8000 kroner i året fra 1. mai.

Tyrkiske myndigheter har stanset handelen i fond forvaltet av sju kapitalforvaltere. Verdiene i 130 fond er beordret realisert, ifølge Financial Times.

Investorene ristet av seg renteuroen torsdag, og sendte de toneangivende indeksene klart opp. Lucid markerte seg blant enkeltaksjene etter en ny avtale om selvkjørende biler i Europa.

En rådgiver for Irans øverste leder skjerper retorikken rundt Hormuzstredet. Kravet kommer samtidig som Donald Trump åpner for at den langvarige krigen kan gå mot slutten.

Det generelle hyttemarkedet er seigt. Det gir norske og utenlandske rikinger blaffen i – og kjøper for summer som inntil nylig var totalt utenkelige. 9 av de 10 dyreste hyttene noensinne er solgt i løpet av 2025 og 2026.

Tidligere utdanningsminister Kristin Clemet mener regjeringen går feil vei. – I stedet for å forbedre systemet, er vi nå i ferd med å avvikle det.

Martin Bech Holte og Øystein Olsen er hovedpersoner i ulike virkelighetsbeskrivelser av norsk økonomi. Beskyldningene satt løst da de to møttes til duell.

Statsministeren flyr til Oslo «på jakt etter olje og gass», skriver italiensk presse. I kveld spiser hun middag med Jonas Gahr Støre og noen av Norges viktigste næringslivsledere.

Skattekommisjonen leverte en kompetent skatteveksling, men lot det viktigste ligge: Hvem skal eie norske bedrifter, og hvor skal egenkapitalen deres komme fra?

Nordic Minings mareritt belyser et norsk styringsproblem.

Europa vil bli mer selvforsynt og uavhengig på alle områder, inkludert energi. For Norge betyr det at vår viktigste kunde er på vei ut døren.

Sveriges nest største by er blitt et gastronomisk paradis

Nå kan ikke Lars Beller Fjetland og Stine Belden Røed tenke seg å bo på en annen måte.

Frode Grytten har aldri før vært så sent ferdig med en roman. Men så er jo livet fullt av fotball, god musikk og folk som vil møte deg på garasjetaket på Nesttun.

Det skal mer til enn elg, rev og grevling for å få Ronja Bjørnstad (24) ut av sonen. En bøling nudister, derimot.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.