Og med dagens opptur har Autostores børsverdi økt med nesten 60 prosent og 20 milliarder på bare 15 dager.

Det danske havvindselskapet leverte bedre enn estimatene og vil begynne å dele ut utbytter igjen.

Uklare tidspunkter for ordre og dyre minnepriser kan legge press på Norbit.

Norges Bank vil etter all sannsynlighet la styringsrenten ligge i ro på dagens rentemøte, mener økonomer.

Robotlagerselskapet melder om rekordhøy ordreinngang og setter i gang med et tilbakekjøpsprogram på 75 mill. dollar.

Autostore har inngått en strategisk leveranseavtale med Amazon, opplyser robotselskapet i en børsmelding torsdag.

Teknologiaksjer sender Seoul-børsen kraftig opp torsdag. Samtidig gir lavere amerikansk inflasjon støtte til markedene, mens Hormuz-konflikten holder oljeprisen høy.

Vladimir Putin er blitt sårbar og tar økt risiko. Det er grunn til å frykte at han blir mer desperat.

Kina brukte overkapasitet til å dominere solceller og elbiler. Nå står kunstig intelligens for tur. Beijing mobiliserer landets kapitalmarkeder for å bygge opp en KI-industri som kan spre billige KI-modeller globalt.

Finansportalen skal hjelpe folk med å få oversikt, men flere banker har vist feil priser på boliglån. Forbrukerrådet peker på bankene og Bulder Bank sier de glemte å melde inn renteheving.

Hermine Midelfart fortsetter å tjene penger i markedene. I fjor ble nesten hele resultatet sendt videre til privat hånd.

Kommer Ine Marie Eriksen Søreide til å slippe mediene like tett på som Erna Solberg? Hun husker i hvert fall Dagbladets bilde fra kjøkkenet godt.

En gründerduos elsparkesykkelselskap blir verdsatt til 200 millioner kroner i en nylig transaksjon. Samtidig har selskapet millionbeløp i inkassokrav.

Utfordringene Norge står overfor med nett- og kraftutbygging er formidable. Tiltakene regjeringen skisserte 7. august er ikke dimensjonert for oppgaven.

Norge må prioritere langt mer ressurser til forskning på trygg og sikker KI.

I statsbudsjettet justeres bevilgninger på grunnlag av anslått lønns- og prisvekst. Anslagene gjøres av Finansdepartementet og baseres på anslag over lønnsvekst og forventet prisvekst for de varer og tjenester spesialisthelsetjenesten benytter.

Økonomiske vansker, gjeld og betalingsproblemer tar stadig mer plass i samtalene vi som psykolog og fastlege har med pasientene våre.

Konkurranse er ikke bare jus og byråkrati. Det er en kvalitets- og kontrollmekanisme som er spesielt viktig i forsvarssektoren hvor det er så mye hemmelighold.

Suppleringsvalget i Clacton ligner på en farse, men det ligger et alvor under alle de bisarre krumspringene.

Samfunnsøkonom Ali Esbati fronter en antologi med velskrevne økonomiske visjoner fra venstresiden.

NHH-forsker Ole-Andreas Elvik Næss fyrte løs mot far og Nordea-topp Robert Næss under en debatt i DN-teltet.

Investoren Josh Kushner og tidligere Disney-sjef Bob Iger blar opp for basketballaget, ifølge kanalen.

Selv om KI tar stor plass under Arendalsuka, savner toppledere i it-bransjen reell handling. Ferske tall viser at kun åtte prosent av bedrifter faktisk kan dokumentere resultater av KI-satsingen.

Magnus Marsdal skyr finansbransjen. Bestillingsutvalget på Vinmonopolet er en annen sak.

Børsene steg etter en seig start på uken. KI-selskapet Coreweave bykset etter tallslipp.

Kongsberg-sjef Eirik Lie varsler en historisk oppskalering av norsk missilproduksjon. – Det er industrikrig. Det er skala og volum som trengs, sier forsvarsminister Tore O. Sandvik.

Onsdagens tall blir sett på som avgjørende for om Federal Reserve hever renten i september eller ikke.

Den forrige sjefen beskrives som varm, tilstedeværende og faglig dyktig. Etterfølgeren er redd for å bli oppfattet som enten kjølig eller en dårlig kopi.

Tåketale fra USAs nye sentralbanksjef kan føre til høyere renter og mer uro i markedene.

Sigrid Bonde Tusvik og Anniken Huitfeldt er gode venner, det ble de etter at komikeren parodierte Huitfeldt på TV for flere år siden. Nå har hun laget en ny parodi på Norges ambassadør i USA.

Eiendomsmilliardær Åge Thoresen tar nytt grep, og kutter prisen på rekordhytta på Geilo for andre gang. – Nå måtte vi gjøre noe, sier eiendomsmegler Morten Høegh.

Med: Anita Hoemsnes (kommentator, Dagens Næringsliv), Terje Erikstad (finansredaktør, Dagens Næringsliv) og Thor Chr. Jensen (børskommentator, Dagens Næringsliv). Gjester: Robert Næss (investeringsdirektør, Nordea) og Ole-Andreas Elvik Næss (økonom og forsker, UIB).

Det var stinn brakke da oljefondssjef Nicolai Tangen og Telenor-sjef Benedicte Schilbred Fasmer tok del i debatten om hvorvidt en toppleder må være besatt av kunstig intelligens.

Jonas Gahr Støre mener USAs krig har styrket regimet i Iran, svekket regionen og gjort landets ledere mer motivert for å skaffe atomvåpen.

Statsminister (Ap) Jonas Gahr Støre slo tilbake mot Tor Mikkel Waras (Frp) utsagn om klimadepartementet i DN-teltet på Arendalsuka.

Borr Drilling-aksjen faller 12 prosent, mens oljeprisen har steget 50 prosent i år. Analyze that!

Det internasjonale energibyrået konstaterer at usikkerheten i oljemarkedet fremdeles er stor.

Ine Eriksen Søreide varsler en mer synlig rolle etter å ha brukt starten på å lytte. Men hva hun skal si er mer uklart.

Oddgeir Løken trengte penger for å satse på aksjer. Søkkrik investor la 30 millioner på bordet mot å bli eneste investor. Nå er porteføljen på 140 millioner, og begge har samme aksje som favoritt.

Investeringene på norsk sokkel ligger an til å bli langt høyere neste år enn tidligere ventet.

Autostore knuser forventningene, setter ny rekord for ordreinngangen og får Amazon på kundelisten. Nå venter analytikerne tosifret kursoppgang.

Med: Anita Hoemsnes (kommentator, Dagens Næringsliv), Terje Erikstad (finansredaktør, Dagens Næringsliv) og Thor Chr. Jensen (børskommentator, Dagens Næringsliv). Gjester: Robert Næss (investeringsdirektør, Nordea) og Ole-Andreas Elvik Næss (økonom og forsker, UIB).

Flere år etter Norwegian-salget fortsetter Bjørn Kise å bygge videre på formuen. Flyselskapet utgjør fortsatt en stor del av porteføljen.

Hovedindeksen vinglet gjennom handelsdagen, men endte solid i pluss.

Markedet var først over av seg av begeistring for tørkede frukter, og gründer Jan Storli Eriksen satt på verdier for over 300 millioner. Nå er aksjen i fritt fall etter nok en kalddusj.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.