En enslig sykepleier har tilgang til 3,3 prosent av boligmarkedet i hovedstaden.

Syrias tidligere president Bashar al-Assad er dømt til døden in absentia i hjemlandet.

I en fersk undersøkelse fra Politiets Fellesforbund svarer alle landets politidistrikter at de sliter med bemanningen.

Ungarns nasjonalforsamling ventes tirsdag å velge den tidligere høyesterettssjefen András Baka (73) til stillingen som…

Ved utgangen av juli sto 603 personer i kø for å sone fengselsstraffer i Norge.

I snart to år har Fellesskoleutvalget sett nærmere på hvordan skolen kan se ut i fremtiden.

Det har blitt bygget 44 prosent færre boliger enn det trengs det siste året, advarer Boligprodusentene.

Selv om Trump peker på helt andre mistenkte.

Det er noen ting du bør tenke på før du purrer på tilbakemelding.

Over 2000 mennesker er bekreftet døde etter å ha blitt smittet av ebolaviruset i Øst-Kongo, opplyser myndighetene i…

Per nå er ingen pågrepet, melder politiet.

Her får du full oversikt over programmet i friidretts-EM i Birmingham og når de norske utøverne skal konkurrere.

Det nye digitale signalsystemet for jernbanen skulle være ferdig før 2031.

Hva var det egentlig Jakob Asserson Ingebrigtsen og Jimmy Gressier meldte til hverandre underveis i EM-finalen på 5000…

Nesten to av tre sier nei til EU-medlemskap i en ny måling. Den viser en fremgang på nei-siden med 1,1 prosentpoeng…

Antallet døde etter jordskjelvet i Colombia er oppe i minst 132, melder BBC tirsdag morgen.

Russland står bak noen av angrepene, sier Eirik Kristoffersen.

Skofabrikken har gått med 20–30 millionar kroner i underskot sidan 2008.

Flere enn hver femte person i arbeidsfør alder står nå uten både jobb og utdanning i Norge. Et fylke peker seg ut.

Funnene tyder på at ikke alle deltids­ansatte kan eller ønsker å jobbe mer: – En illusjon at alle skal jobbe 100 prosent.

Fotballpresident Lise Klaveness er glad for at Uefa står samlet i «Fifa-krisen» og tror at det europeiske forbundet vil…

Bekymrer du deg for om årets sommerferie skaper utenforskap for barnet ditt? Du kan bare senke skuldrene.

Frp er fortsatt det klart største partiet på Norstats måling for august.

Boligbransjen noterer nytt bunnivå for salget av nye boliger i Norge.

Oppgang i olje- og gassprisene gir ny fart til Oslo Børs, med Equinor i spissen og tankaksjer som også tjener på uroen rundt Hormuzstredet. Hydro har støtt på utfordringer i Brasil.

Industridesigner Bård Ekers Eker Group har tapt over 80 mill. de siste to årene. I fjor solgte datterselskapet Eker Performance unna nok en Koenigsegg.

Aluminiumsgiganten må stå for regningen etter leverandøren Celba setter opp prisene. Omfanget er fortsatt usikkert.

Den heftige bileksporten fra Kina vil ingen ende ta. De høye ratene gir nok en milliardinntjening for Wallenius Wilhelmsen, som betaler overraskende høye utbytter.

KI-boomen gir kraftig vekst i Singapore og det er stor interesse for kinesiske robotselskaper. I Japan er effekten av den historiske valutaintervensjonen allerede i ferd med å avta.

1367 KI-eksperter tar neppe feil. De roper om hjelp! Hver uke skaper kunstig intelligens nye sjokk. Hvor ender dette?

Regjeringens nye modell skal gi mer treffsikre verdier. Antallet personer som har endret boligverdien på skattekortet, har likevel økt kraftig i år.

Nvidia vil gjøre datakraft til en ny aktivaklasse på linje med eiendom og obligasjoner. Sammen med noen av Wall Streets mektigste forvaltere skal brikkegiganten mobilisere rundt 5000 milliarder kroner til KI-infrastruktur.

Svein Støles Pareto tjente 1,8 milliarder kroner i fjor. Sørlendingen er klar over utfordringene i verden, men har et «optimistisk grunnsyn».

De sitter på spisskompetanse, men mangler sikkerhetsrammene de store konsernene har. PST frykter at Norges minste teknologiselskaper er lette bytter for stater som vil skade Norge.

Veibruksavgiften bør gjenspeile bruken av veien, ikke hva slags drivstoff bilen går på. Før den gjeninnføres, må den oppdateres.

Helseministeren trekker stadig frem tall som skal vise at norske sykehus har nok. De som jobber der, kjenner seg ikke igjen.

Åpne KI-modeller skaper like mange problemer som de løser, og noen av dem kan få katastrofale konsekvenser. Løsningen er koordinert styring av KI-utviklingens tempo.

Regjeringens arbeid for raskere og billigere boligbygging er resultatløst, ifølge Selvaag Bolig-direktør Sverre Molvik. – Flåsete å si at det ikke gjøres noe, kontrer boligministeren.

Det stemmer ikke at lite har skjedd på beredskapsfeltet det siste året.

Med: Marie Melgård (journalist, Dagens Næringsliv). Gjest: Peter Frølich (leder av utenriks- og forsvarskomiteen, Høyre) og Lars Ragnar Aalerud Hansen (Norges ambassadør til Ukraina)

En amerikansk energigigant har tapt 200 millioner på Zeg Power, og statlige Nysnø 50 millioner. Men det norske hydrogenselskapet har fortsatt troen på teknologien sin.

PST advarer om at Russland og Kina bruker økonomiske virkemidler for å oppnå strategiske fordeler. Samtidig frykter næringslivsaktører at uklare rammer og risiko for statlige inngrep kan gjøre investorer mer tilbakeholdne.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.