Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum er kritisk til prishopp på statsstøttede lokalflyruter. – Vestlandets versjon av toget, sier han.

Odfjell-sjef sier situasjonen er for uforutsigbar og usikker til å sende skip gjennom stredet.

Dette mener ekspertene du bør være klar over før du bestemmer deg.

Norge kan gi et avgjørende bidrag til Europa og Vesten. Hvis vi bare får ut fingeren.

Meglere mener frykten for fremtidige renteøkninger ikke har dempet temperaturen i boligmarkedet. Det kan boligselger Jonas Johns Gunnheim skrive under på.

Nervene i oljemarkedet er i spenn. Markedet har begynt å tvile på en rask løsning i Hormuzstredet.

Da megleren sluttet, stoppet salget opp. Nå selger eieren selv – og kutter prisen på det tyske torpedobatteriet for å lokke kjøpere.

Xpeng satser på flygende biler, robottaxier og humanoide-roboter.

Det pressede batteriselskapet gjør et nytt fremstøt overfor aksjonærer for å skaffe en såkalt brofinansiering, og er også i samtaler med Innovasjon Norge.

Normalisering av gråt kan fremme gode prestasjoner.

Et generasjonsforbud mot sigaretter er en god idé, men et dårlig trekk.

Til tross for at stillehavsøstersen er svartelistet i norsk natur, har ikke privatpersoner lov til å høste den til eget konsum i Oslofjorden. Nå havner saken på Stortinget.

Teknologien kan nok gi bedre beslutningsstøtte. Den bør så absolutt ikke avgjøre hvem som får jobben.

Poenget med vårt varsel etter formuesskattedebatten med Jøril Mæland og Karin Thorburn var ikke å begrense ytringsfrihet eller skjerme vår forskning mot kritikk.

Norske Skog opplyser om at de vil tape 600-700 millioner kroner over en femårs periode på å bli kastet ut av EUs kvotesystem.

Pr-konsernet Paritee har sikret seg «den aller gjeveste norske kontrakten av dem alle», ifølge Kruse Larsen-sjef Jan-Erik Larsen.

De får kanskje ikke ned rentene, men de skal redde ungdommen.

Nå forteller to i Grete Faremos ledergruppe hvordan de advarte henne om det som skulle bli den største FN-skandalen i nyere tid. Én mistet jobben.

Rederens skip ble holdt fast i Indonesia, noe som kostet 400.000 dollar i måneden. Da fikk fredsmegleren Terje Rød-Larsen en henvendelse.

Kan man være toppleder i arbeidslivet og toppleder på kjøkkenet? – Nei, mener Anita Krohn.

Teknologiaksjene fikk en sterk avslutning på uken, der S&P 500 og Nasdaq steg til nye rekordnivåer. – Kall det gjerne en fornyet optimisme rundt teknologiselskapene og USA generelt, sier Olav Chen i Storebrand.

Skal det rojalt begeistrede Se og Hør gravlegge det norske monarkiet? Niklas Kokkinn-Thoresen har overtatt redaktørkrakken midt i den kongelige knipen.

Men historien om en tradwife-influenser som våkner opp i 1855 holder ikke det hypen lover.

Norsk dokumentarfilm om Den islamske statens herjinger i Mosul er ikke en tragisk historie.

Alfred Fidjestøl skriver for inngående om veien frem mot Norges første fotball-VM siden 1998.

Mesterpianist Leif Ove Andsnes viser tre sider ved en av våre store komponister.

Hardtslående fra den svært lovende låtskriveren Johanna Reine-Nilsen.

Kjetil Bøhn grunnla det grønne selskapet Quantafuel og hadde aksjer for 220 millioner kroner. Nå må villaen han kjøpte for 43 millioner kroner selges.

Kriser på rekke og rad har ikke fått Norge til å tenke vesentlig annerledes rundt beredskap og lagring enn vi har gjort de siste 30 årene.

Hanne R. Stensholt, Kjøkkensjef Smag & Behag Grimstad, viser deg hvordan du forvandler selleriroten til en spennende middag med kun fire ingredienser.

Oljeprisen fortsetter klatreferden mens håpet om en snarlig fredsavtale og Hormuz-gjenåpning svinner hen: – Betydelig rom for å prises høyere, sier analytiker.

Tre nye personer kommer inn i Norges Banks hovedstyre.

Boligminister Bjørnar Skjæran (Ap) skal i et bransjemøte tirsdag presentere hvilke byggekrav regjeringen kan ofre i kampen for økt boligbygging.

FFI og Six Robotics har satt fart i et innovativt prosjekt der Norge har ligget helt i tet i Nato. Alternativet? «Brukte mer enn 500 dager på saksbehandling mens Europa står i brann».

Dialog med Esa tyder så langt på at avgiftskuttene for drivstoff er ulovlig statsstøtte, ifølge finansminister Jens Stoltenberg. Norge er ikke alene.

Donald Trumps tolltrusler setter ikke bare press på verdenshandelen. Det har utløst dragkamp om makt og ansvar internt i Ap-regjeringen.

Protector-aksjen har gått så heftig at den har overkjørt Stenshagens egne kjøreregler. Nå selger han med stor gevinst. Men det stopper der, ifølge investoren.

Middels, vanskelig, hjerterå. Klarer du alle?

Min «Ugler i mosen»-hypotese lever i beste velgående.

TV 2 har sett nærmere på regnskapene til kulturmagasinet Subjekt. Da var det ført opp større utgifter til klær.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.