Ifølge Handelsbankens økonomer frykter markedet i økende grad risiko for et mer vedvarende energisjokk. Årsaken til det er Donald Trumps krigføring i Midtøsten.
Oslo Børs åpner opp mandag morgen. Etter to minutters handel står hovedindeksen i 1.989,24, opp 0,37 prosent, og det er hittil omsatt aksjer for 360 millioner kroner.
Gjennom historien har serviettene tørket utallige sausflekker, tårer og kaffesøl. Enkelte har tjenestegjort som idéskisser, avtaler og stiftelsesdokumenter. Men noen slapp unna.....
Bensin- og dieselavgiftene kuttes fra 1. april, varsler Finansdepartementet. De anslår at staten går glipp av om lag 6,7 milliarder kroner i inntekter.
Forsvaret må ta inspirasjon fra hvordan ledende start-up- og investormiljøer arbeider med teknologibedrifter. Større toleranse for kommersiell og teknologisk risiko må til.
Jeffrey Epstein var døråpner da Bill Gates besøkte Nobelkomité-leder Thorbjørn Jagland. Samtidig diskuterte han et «Nobelpris-initiativ» med en av Gates' rådgivere.
Stortinget må ikke bli så overivrig i oppryddingen etter Epstein-sakene at det ender med å svekke norsk freds- og konfliktdiplomati. Det tjener ikke norske interesser.