Etter 121 år flytter UD ut av Victoria terrasse og inn i det nye regjeringskvartalet. Det historiske bygget fra 1880-årene, som har huset både Henrik Ibsen og Gestapo, blir nå stående tomt.
Siden juni har Robert Næss kjøpt 2,6 millioner Equinor-aksjer i fondet sitt. Nå anslår han gevinsten til 370 millioner kroner – og sammenligner aksjen med en ballong som holder på å sprekke.
Den norske modellen har gitt oss trygghet og tillit, men også en stille eksplosjon i antallet ledelseslag, prosjektledere, teamledere, koordinatorer, seksjonsledere og «fasilitatorer», skriver Thomas Ramstad og Rune Todnem By.
Irans øverste militære talsmann advarer om at ikke engang parker, fritidsområder eller turistmål vil være trygge for landets fiender noe sted i verden.
Mette-Marit sier at hun så hvordan Jeffrey Epstein drev med utpressing. NRK klippet sitatet ut av tv-intervjuet med henne. Slottet vil ikke utdype hva hun så.
Til tross for krisestemning i deler av den norske bygg- og anleggsbransjen, er det rekordmange oppkjøp i næringen. Siden 2021 er økningen på 175 prosent.
Krigen i Midtøsten fører til økte drivstoffkostnader for flyselskapene og økte billettpriser. Analytiker kaller situasjonen «dramatisk» og tror prisene vil forbli høye.
De tidligere partitoppene Lan Marie Berg (MDG), Kari Elisabeth Kaski (SV) og Sveinung Rotevatn (V) skal sitte i regjeringens omstillingskommisjon, ifølge opplysninger til DN.
Geopolitisk uro, høyere energikostnader og økende tvil om lønnsomheten i kunstig intelligens sendte asiatiske markeder i ulike retninger fredag. Alibaba og Tencent har tapt over 600 milliarder kroner i markedsverdi.
En armada av tankskip har seilt inn i Rødehavet på jakt etter oljelaster. Også John Fredriksens Frontline har sendt fire skip. Analysesjef frykter kaos når Hormuz åpner.
Israels statsminister Benjamin Netanyahu hevder krigen mot Iran nærmer seg slutten. Investorene puster noe lettere ut. Ved de ødelagte gassanleggene i Qatar varsles det om en forsyningskrise som kan vare resten av tiåret.
Tidligere rammet ny teknologi manuelt og rutinepreget arbeid. KI vil påvirke andre yrker. Men ny teknologi skaper ofte nye jobber når den endrer de gamle.