– Vi har fortsatt mye igjen, sier IEA-sjef Fatih Birol.

Champion Tankers trosset rådene fra Sjøfartsdirektoratet og seilte gjennom Rødehavet og ut i Adenbukten.

Og Meta stiger etter rykter om masseoppsigelser.

Marlon Flores får komplimenter for sin Toyota fra Ferrari-folk.

Harald Undrum (53) omkom i en flyulykke i Guatemala i helgen, melder avisen.

Gjenstridig inflasjon og krigen i Midtøsten gjør at meglerhuset nå ikke vil utelukke en styringsrente på 4,5 prosent ved slutten av 2026.

Krigen i Midtøsten gjør at meglerhuset tror oljeprisen vil holde seg over 80 dollar per fat i 2026. I gassmarkedet ventes det «knallhard konkurranse».

Schjødt har håndplukket 12 juniorer som Arbeidstilsynets inspektører skal intervjue mandag. Etterpå skal hele advokatfirmaet på alpetur til Chamonix.

Trump-familien kan ha tjent 15 milliarder kroner på ett år på kryptovaluta, mens et par millioner privatpersoner har tapt penger på Trump-myntene, med verdifall på 90 til 99 prosent fra toppen.

Støre-regjeringens forhold til næringslivet har ikke vært enkelt. Men nå skal det i hvert fall bli forenkling. Først ut er å gjøre digital bokføring og e-faktura obligatorisk.

Med kun syv ansatte halte familieeide Oskar Pedersen i Kristiansand i land gigantavtalen for levering av uniformer til Forsvaret. Fjoråret ble avsluttet med milliardinntekt.

Hva norske myndigheter bør svare på Donald Trumps nye toll-fremstøt.

Stemmer islendingene for å gjenoppta forhandlingene med EU om medlemskap, vil forhandlingene starte straks. Island og EU er allerede enige om mye.

Yara-aksjen har steget kraftig etter krigen brøt ut i gjødselrike Midtøsten. – Vi oppdager konsekvensene dette får dag for dag, sier forvalter Leif Eriksrød.

Lederbyttene har vært hyppige, og siste fratreden ble kunngjort parallelt med varsler om arbeidsmiljøet – uten at det skal være en sammenheng mellom de to.

Olje- og gasselskapene viser vei på Oslo Børs. B2 Impact faller tungt etter Rasmussen-familiens nedsalg.

Tyske myndigheter har sagt flere ganger at det er imot et oppkjøp. Nå kan det bli en lang kamp om Commerzbank.

Casher inn etter kraftig kursoppgang.

Krigen i i Midtøsten løfter olje- og metallpriser. Nye nøkkeltall fra Kina peker mot en mer robust økonomisk start på året enn ventet.

President Donald Trump presser allierte til å bidra militært for å åpne Hormuzstredet – og advarer om konsekvenser for Nato. Han truer med å utsette Kina-toppmøtet hvis ikke Kina samarbeider.

Stein Lier-Hansen er kanskje en skurk, men en ålreit en. Det er inntrykket etter syv uker med rettssak.

Forfatter og professor Carlo Masala hadde ikke fantasi nok til å forestille seg at USA selv skulle starte et angrep som kan sette Russland i en bedre posisjon til å vinne krigen i Ukraina.

Oljeprisen bikker 105 dollar etter USAs angrep mot militære mål på Kharg Island, som er sentral for Irans oljeeksport. Donald Trump truer med å angripe oljeinstallasjoner også.

Krig, olje og inflasjon setter tonen når verdens sentralbanker denne uken samles til rentemøter. Flere økonomiske sjokk trekker i ulike retninger.

Vår undersøkelse avdekker svakheter i Brønnøysundregistrene, til tross for flere innskjerpelser det siste året. Kriminelle kan fortsette med kreditorsvindel.

Vellykkede angrep mot vår kritiske infrastruktur må vi regne med, er sikkerhetsmyndighetenes vurdering. Når det skjer, må vi vite hvem som gjør hva.

Dette er udramatisk og en klok tilleggsforsikring for oss – og kjernevåpengaranti fra et land i nabolaget er logisk sett mer troverdig enn en fra den andre siden av Atlanteren.

På boligjakt for første gang? Her er ekspertenes beste råd på veien fra drøm til overtagelse.

Målet vårt i Arbeidstilsynet er å bidra til at folk ikke blir syke eller skadet av jobben sin. Hvordan vi gjør det, avhenger av hvilke utfordringer som preger ulike bransjer.

Ved opprusting i Arktis blir også kulden en fiende, særlig for soldater fra varmere land. Smarte klær som leser av kroppens tilstand og varmer opp brukerne kan bli redningen.

Verdane tvangsinnløste fondsandelene til den tiltalte ekslederen. Både han og den medtiltalte kollegaen har varslet krav.

Nå har milliardærarving Hallvard Thoresen kjøpt den tungsolgte problemeiendommen utenfor det åpne markedet.

Det er ikke aktuelt for Norge å bidra til å holde Hormuzstredet åpent, sier statsminister Jonas Gahr Støre. Samtidig har norske diplomater fortsatt kontakt med det iranske regimet.

Og Meta stiger etter rykter om masseoppsigelser.

President Donald Trumps stabssjef Susie Wiles har fått brystkreft.

Martin Ødegaard så nok en Arsenal-kamp fra benken. Lite tyder på at han blir å se på banen for Norge i de kommende…

Norge har bedt EU-kommisjonen om utvidet frist før det nye avløpsdirektivet innføres, opplyser klima- og miljøminister…

– Folkeretten går gjennom en tøff periode nå, sier professor Gentian Zyberi.

SAS har innstilt over 100 flyavganger denne uken og begrunner det med situasjonen i Midtøsten.

Ryktene stemmer. Ja til flere kvelder her!

Den engelske fotballstorheten Chelsea er ilagt en kjempebot på 140 millioner norske kroner samt en todelt…

– Jo mindre man vet, jo bedre er det, sier norsk-pakistanske Maria Sahota (44) etter et maratoneventyr av de helt…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.