Mowi og Salmar kjenner godt til at i lukkede, kontrollerte anlegg har flere produsenter hatt dødelighet vesentlig lavere enn fem prosent, hevder innleggsforfatteren.
Norge er en råvare- og industrinasjon. Tilgangen på rimelig, stabil og fornybar kraft har vært et av våre viktigste konkurransefortrinn, hevder innleggsforfatteren.
Bill Gates har lenge blitt trukket frem som en mulig kandidat til Nobels fredspris. I 2014 tok Gates opp Thorbjørn Jaglands Nobel-rolle med Jeffrey Epstein.
Hemsedal-investor Erik Teigen prøver å selge en av Norges dyreste leiligheter, samtidig som skattekrav i millionklassen strømmer inn. – En feil, sier Teigen selv.
En bølge av optimisme skyller over de asiatiske markedene. Med håp om rentekutt i juni og nye politiske mandater i Tokyo og Bangkok, settes det nye rekorder i øst.
Sanae Takaichi har sikret seg et historisk jerngrep om makten i Japan. Nå rigger markedet seg for «Sanaenomics» på steroider, mens yenen faller og Nikkei-indeksen setter historiske rekorder.
Lakseaksjene har hatt en tung start på børsåret. Den kommende uken legger flere av dem frem ferske kvartalstall: - Kan bli ganske bra, sier forvalter Leif Eriksrød.
I februar skal Stortinget ta stilling til fjernbetjente alkoholutsalg. Hvordan skal forvaltningen forholde seg til teknologi som var umoden da lovverket ble skrevet?
Tap av naturmangfold har i flere tiår blitt avfeid som en sak for ideelle organisasjoner. Den britiske regjeringen plasserer nå økosystemkollaps øverst på listen over nasjonale sikkerhetstrusler.
Den britiske statsministerens stabssjef, Morgan McSweeney, har gått av og innrømmer samtidig at det var en feil å utnevne Peter Mandelson som USA-ambassadør.
– Uheldig at Søreide behandlet varselet mot ektemannen til en god venn, mener jusprofessor. Ine Eriksen Søreide (H) burde sendt saken fra seg da varselet mot Terje Rød-Larsens senter IPI kom i 2019, mener han.