Offshorerederiet Dof klatrer etter å ha sikret en langvarig kontrakt i Brasil.

Tek-gründer Thea Myhrvold (35) mener ryktet til Dubai trekkes ned av influenserkultur. Selv droppet hun Norge til fordel for Dubai da hun skulle etablere sitt første selskap.

Det er ingen tvil om hva som preget det finansielle og økonomiske nyhetsåret 2025. Det dreide seg stort sett om den amerikanske presidenten. 2025 var Trumps år.

YS, Unio og Akademikerne holdes utenfor, mens LO favoriseres i offentlige utvalg, mener YS-leder Hans-Erik Skjæggerud. Nå krever han representasjon i omstillingskommisjonen.

Frp har fortsatt dobbelt så høy oppslutning blant menn som blant kvinner. I SV er det omvendt, men partiet er bare en fjerdedel så stort.

På spørsmål om han vil be sentralbanksjef Jay Powell om å gå av, svarer Donald Trump at han gjerne ville sparket ham – men at tidspunktet til hans avgang er nært.

Norske Sølve Sundsbø tenker at jobben med Pirelli-kalenderen er som å bli skrevet inn i fotohistorien.

… og dette legger vi bak oss.

Gravemaskinen ble sendt hjem og fyllmassen kjørt tilbake.

Banzha-kokk Michelle Zhao viser hvordan du bruker woken riktig.

2025 står igjen som året da norsk film nådde verdenstoppen – på ordentlig.

Hvor mange timer netthandelgründer Jeanette Dyhre Kvisvik jobber om dagen? – Det tør jeg ikke å si. Da tror man at jeg er litt gal.

Byrådsleder Eirik Lae Solberg (54) byttet ut Microsoft-aksjer med kakkelovn – og gikk glipp av aksjeopptur.

Vi kan terpe på alle «known unknowns» og betydningen for Oslo Børs. Problemet er «unknown unknowns». Det vi ikke vet vi ikke vet.

Høyesterett fastsetter en realrente på fire prosent ved ekspropriasjon. Da verdsettes skog langt lavere enn hva dens langsiktige avkastning tilsier.

Til tross for børsoppgang har en rekke Odin-fond gått på tap i 2025. Investeringsdirektøren har likevel ingen planer om å endre kurs.

Et globalt teknologikappløp, politiske tollutspill, forsvar og fallende oljepris er blant faktorene som har preget markedet hittil i år.

KI-kappløpet blant verdens største selskaper bare fortsetter.

Det er et mål at 80 prosent av ansatte i offentlig sektor skal ha brukt KI. Spørsmålet er hvorfor.

Hvis du bare unngår taperaksjene kan avkastningen bli god. Slik jobber investorene for å unngå kostbare feil.

Når banker og politi ikke klarer å stanse svindlerne, er det urimelig å kreve at kundene skal gjøre det.

Nordsjøen og Nord-Atlanteren er ikke lenger områder med lav spenning. De er strategiske frontlinjer.

KI-modellene har fortsatt ikke noe konsept om hva som er sant eller ikke, og det er uklart om de kan få det. Hjelper det da å investere i å gjøre dem større?

Gruvedriften er historie, og norske myndigheter vil helst unngå vekst på Svalbard. Men én næring skyter fart.

Nordmenn setter hyttelivet høyt, bekrefter forskning fra strømprissjokket i 2022: Til tross for en tredobling av strømprisen, falt friluftsaktiviteten i hytteområdene med bare rundt 15 prosent.

Equinors mareritt i USA fortsetter.

Ingen høyrentefond har prestert bedre enn Kraft-fondene, men forvalter Øivind Thorstensen stikker selv av med en god porsjon av avkastningen.

De amerikanske børsene tok en pust i bakken. Investorene er i feriemodus og handelen var meget tynn.

Tyver skal ha fått med seg 30 millioner euro fra en bank, ifølge tysk politi.

Tirsdag er det små bevegelser på New York-børsen. Nvidia åpner i pluss.

Med det stiger Softbanks eierandel i OpenAI til over 10 prosent.

Eurostar advarer om alvorlige forsinkelser og kanselleringer etter strømproblemer i Kanaltunnelen midt i jule- og nyttårstrafikken.

En rekordsvak rial har utløst store protester i Iran. Nå åpner president Masoud Pezeshkian for endringer i budsjettet.

Den amerikanske etterretningsorganisasjonen CIA gjennomførte nylig et droneangrep mot en havn i Venezuela, opplyser kilder til flere amerikanske medier.

Aksjepanelet er ikke særlig imponert over den norske AI-satsingen. Eller Norge i seg selv.

Trump-administrasjonen letter på reguleringen av banksektoren i USA. Det gir større spillerom for aktivistinvestorer.

Europeiske ledere holdt tirsdag et nytt telefonmøte om krigen i Ukraina. Tysklands forbundskansler Friedrich Merz ber om full åpenhet mellom partene.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.