Kamzy Gunaratnam har utdannelse innen sosialgeografi, har ledet Oslo AUF, vært nestleder i Oslo Arbeiderparti og nå medlem av Transportkomiteen. Hun må del da vite hva en fullmakt er? Eller tror hun vi er dumme?
Flere romaksjer faller kraftig på Wall Street etter at Blue Origins New Glenn-rakett eksploderte på oppskytningsrampen. Fallet kommer etter en voldsom opptur i sektoren.
Inflasjonsgapet på 2 prosentpoeng mellom Norge og Sverige er i virkeligheten sannsynligvis heller nærmere 1 prosentpoeng, argumenterer Sigmund Aas i Arealstatistikk.
Med spa, massasjerom, treningsrom og egen sushi-stasjon om bord har «Nautilus» vakt oppsikt utenfor Ålesund. Bak yachten står en av klokkeverdenens mektigste familier.
–Det er ufattelig mange byråkrater som skal kontrollere, risikovurdere, sikkerhetsvurdere og rapportere, og konsulenter og revisorer står i kø for å tjene penger på dette, sier Ole G. Ottersland, om ESG-kravene.
USAs president Donald Trumps Truth-melding om avtale med Iran er en blanding av sannhet og usannhet, sier kilder til det statlige iranske nyhetsbyrået Fars.
Frier Vest og BW Velora har inngått avtale om å bygge et stort datasenter i Grenland i Telemark. Prosjektet planlegges med en kapasitet på 250 megawatt.
Russlands president Vladimir Putin sier Nato-landene ikke har kunnet påvise at dronen som traff Romania, var russisk. Han hevder isteden den kan være ukrainsk.
«Cape Fear» kommer til skjermen for tredje gang, og vi får også «The Bear»-finalen, kritikerrost fotballdrama og dokumentar om rettssaken mot Michael Jackson.
Supermilliardær Christen Sveaas kalte refinansieringen av Solstad Offshore for noe av det «mest grisete» på Oslo Børs noensinne. Nå må han betale 180 millioner i saksomkostninger etter å ha tapt saken mot Kjell Inge Røkke.
Men seniorstrateg Sara Midtgaard tror renten heves i september, og kommer samtidig med en advarsel: – Må forvente at rentene vil forbli høye en god stund.
Den interne maktkampen i regjeringen er avgjort: Regjeringen flytter ansvaret for internasjonale handelsavtaler fra næringsminister Cecilie Myrseth til utenriksminister Espen Barth Eide.
I den 34 sider lange rapporten konkluderer Advokattilsynet med at Bull Årstad hadde svak risikoforståelse og mangelfull kontroll ved firmaets klientkontoer.
Claude-eieren tar et syvmilssteg i KI-kappløpet etter å ha hentet 600 milliarder kroner. Samtidig skraper investorene på døren for å få en bit av SpaceX-noteringen.
Det er enighet i kommuneoppgjøret, og dermed er streikefaren over blant rundt 10.000 ansatte. For staten og Oslo kommune går meklingen mange timer på overtid.
USAs finansminister Scott Bessent sa under en pressebrief torsdag at forhandlingsgruppene går «frem og tilbake» om en potensiell Iran-avtale. Han insisterte på at oljeprisene vil falle «veldig raskt» når krigen er over.