To måneder etter at Mythos skapte oppmerksomhet, lanserer Anthropic en ny modell med tilsvarende kapasitet.

– 90 prosent vet ikke hva de har investert i, sier Håvard Nesheim. Han var blant kritikerne da grønne selskaper ble sendt til himmels på børs. Nå advarer han mot ny boble.

Høye priser og svak etterspørsel kan gi Fifa et pinlig billettproblem i årets fotball-VM.

Det er en tung dag for flere av forvalterne som har gjort det best i år. På Wall Street stuper en rekke teknologiaksjer over 10 prosent.

Kronprins Haakon måtte melde forfall som tilskuer til en kvinnelandskamp i fotball tirsdag, og inn rykket reservene Sverre Magnus og Ingrid Alexandra. Det kan knapt anses som arbeid.

Da Ivar Tollefsen måkte ut Lørenskog-leiligheter på dekningssalg ble Lux-gründerne Kamran Ashraf og Lasse Hansen tilbudt rabatter i millionklassen. Nå kjemper kjøperne i retten for å slippe å måtte ta regningen.

Oljeprisene faller etter uttalelser fra USAs energiminister om økende skipstrafikk gjennom den viktige oljetransportruten.

Frp oppe på 31,5 prosent i ny meningsmåling for VG og Aftenposten

USAs president Donald Trump sier han er informert om at det var iranerne som mandag skjøt ned et amerikansk helikopter over Hormuzstredet.

De har holdt en lav profil i løpet av krigen mellom USA og Iran. Nå har houthiene angrepet Israel for andre gang.

Mens Norge lader opp til VM i Greensboro skaper de tyske stjernene fotball-feber i nabobyen.

BRIG/LOS ANGELES: Det startet her. Hva driver verdens mektigste fotballsjef?

Etter at danskene floppet i VM-kvalifiseringen, samler de nå kreftene bak Norge.

43-åringen fikk bare noen måneder som manager for den spanske storklubben.

De norske kvinnelandslaget fikk en real ketchup-effekt foran prinsesse Ingrid Alexandra og prins Sverre Magnus.

21 kanonskudd, blomster, flagg og en perfekt koreografert folkemengde ventet Kinas leder Xi Jinping da han landet i…

Det er 14 år siden Imme Dirks Eskeland og familien forelsket seg i funkishuset fra 1931.

Vi står alltid klare for nye samarbeid, nye perspektiver og nye ideer.

Forrige gang Frp var så store pekte partiet på sin egen leder som statsministerkandidat. Det vil de ikke nå.

Vindkraftdebatten i Norge er overraskende gjenkjennelig. En kikk på Tyskland kan skjerpe blikket for alt som kan gå galt – selv med de beste intensjoner, skriver sosialantropolog Carolin Maertens.

USAs president Donald Trump sier det var iranerne som mandag skjøt ned et amerikansk helikopter over Hormuzstredet.

Henriette Jæger har tatt ett bevisst valg for å holde skadene unna. Så langt har det gitt uttelling.

«Disclosure Day» har meg i sin hule hånd der filmen nører opp under håpet om at vi ikke er alene i universet.

«Disclosure Day» har meg i sin hule hånd der filmen nører opp under håpet om at vi ikke er alene i universet.

Signe Bock Segaard (50) fikk en kreftdiagnose i juni 2025. Lav kapasitet i ferien gjorde at hun måtte vente seks uker…

Statsledere i nordisk-baltiske land gjentok tirsdag sin støtte til Ukrainas «irreversible vei» til Nato-medlemskap…

Prinsesse Ingrid Alexandra er på Ullevaal stadion for å se kvinnelandslaget mot Østerrike, seks dager etter at hun kom…

EU-kommisjonen har gitt Meta ordre om å gi rivaliserende KI-modeller full tilgang til Whatsapp for å sikre fri…

Bulgaria vil ikke lenger forsyne Ukraina med våpen, meddelte den bulgarske forsvarsministeren Dimitar Stoyanov tirsdag.

Norge og flere andre land utvider sanksjonene mot voldelige israelske bosettere og deres støttespillere på den okkuperte…

Høyre er som en plastpose i vinden.

I et debattinnlegg gis Carsten Smith mye av æren for Menneskerettighetsloven av 1999 (Anine Kierulf og Rune Slagstad, 4.

Erling Braut Haaland var nær ballen kun fire ganger mot Marokko. Skal vi være bekymret?

Medarbejdere i Esbjerg Kommunes Familierådgivning og Familiecenter blev smidt ud for næsten et år siden.

Gründer og milliardærarving Isabelle Ringnes la ut to eiendommer på de eksklusive øyene innerst i Oslofjorden. Nå er begge solgt.

Det er meningsløst å betale 35 milliarder kroner for å fylle opp ordrebøkene til offshoreverftene.

Investorene gjorde sitt for å glemme fredagens massive fall og løftet på nytt de tunge tek-selskapene i starten. Men så svingte det snart kraftig ned på Nasdaq.

Høyre får Stortingets støtte til at det skal gjennomføres ekstern kvalitetssikring av havvindprosjektet Utsira Nord.

– Dette er med på å forsterke inntrykket av at Norge er et land hvor politikerne ikke er helt til å stole på, sier oljeservicemilliardæren etter omkampen om havvindmilliarder.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.